Top Channel/ Festa e grurit në Fier, paradë autokombajnash mes këngëve dhe valleve

2 Просмотры
Издатель
Korrja e grurit dhe buka e re, janë festuar për të dytin vit në Pojan të Fierit, në atë që njihet si “Festa e grurit”.


Në një paradë të autokombajnave, mjeteve korrëse, grurit të ri e nënprodukteve të tij, fermerët e kësaj zone dhe jo vetëm tentojnë nga viti në vit që të mbajnë gjallë traditën, e të shtojnë mbjelljen e tokave me grurë.

Mili Sako, ka nën pronësi këtë autokombajnë dhe tregon tendencën e fermerëve.

Kjo festë nuk do të kishte kuptim pa këngët dhe vallet e zonës, të ruajtura e përcjella me fanatizëm.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#FestaeGrurit#Fier#TopChannelNews
Категория
Трендовое видео
Комментариев нет.