Top Channel/ Rama batuta me Ambasadorin: Luigi mezi po përmbahet të thotë që Juvja humbi kampionatin

3 Просмотры
Издатель
Kryeministri Edi Rama, i shoqëruar nga ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca dhe ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj ishin në Krujë për të parë ecurinë e punimeve në shkollën “Sherif Dervishi”, pjesë e bllokut të dytë të shkollave me financim 100% nga BE.


Gjatë inspektimit ministri Ahmetaj tha se ky investim do të përfundojnë brenda muajit qershor.

Sakaq, Rama nuk i ka kursyer batutat me ambasadorin Soreca, në lidhje me shpalljen kampion në ‘Serie A’ të Interit.

Ai tha se ambasadori mezi po përmbahet të thotë që Interi mundi Juventusin në kampionat.

Luigi Soreca: Tani kemi ecur përpara me projektin tjetër. Ne do të fillojmë shumë shpejt me projektet shumë të rëndësishme për kulturën.

Edi Rama: Luigi mezi po përmbahet të thotë që humbi Juvja kampionatin a kupton. I lumtur për Interin që fitoi kampionatin?

Luigi Soreca: Jo! Çfarë është kjo pyetje, jo.

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#LuigiSoreca#EdiRama#TopChannel
Категория
Трендовое видео
Комментариев нет.