Top Channel/ Ushtria e Gjermanisë dërgon ndihma për krizën e koronavirusit në Indi – Pa koment

4 Просмотры
Издатель
Një avion Airbus i Bundeswehr (Ushtrisë së Gjermanisë) me destiancion Indinë, ngrihet nga aeroporti i Koln për të dërguar mjete emergjente ndihme si mjekime e respiratorë, për krizën e pandemisë Covid-19. 120 ventilatorë, mjekime të ndryshme dhe 13 doktorë të ushtrisë gjermane u dërguan sot, për t’u pasur nga një tjetër ngarkesë javën që vjen.
Pamjet: AFP

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Për më shumë vizitoni:

Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV
Shows HERE:
For more content from click HERE:
Like Top Channel on Facebook HERE:
Follow Top Channel on Instagram HERE:
Follow Top Channel on Twitter HERE:
#Bundeswehr #germany #india#TopChannel
Категория
Трендовое видео
Комментариев нет.